pogrom.org.il

תופעות אנטישמיות בקרב עולים חדשים בישראל

knesset.gov.il

הודעה לעיתונות עקב דיון בנושא שהתקיים ב-21/03/2007 בועדת העליה הקליטה והתפוצות של כנסת ישראל "התפרסמה בתאריך:21/03/2007

חה”כ מיכאל נודלמן: ”יש להוקיע כל תופעה של אנטישמיות בישראל ע”י עולים חדשים הוועדה קוראת למשרד לבטחון הפנים לחקור לעומק את היקפה ולהביא הנתונים לוועדה” חה”כ קולט אביטל: ” יש חוסר הלימה בין תאור המשטרה את שוליות התופעה לבין קיומה בפועל במיוחד באינטרנט – על המשטרה לפעול במשנה תוקף לחקירת ומיגור התופעה” הוועדה דנה בישיבה היום בהצעה לדיון מהיר של חה”כ קולט אביטל (2589) בנושא תופעות של גילויי אנטשמיות בקרב עולים חדשים. בישיבה השתתפו השופט אלון גילון, סגן מנהל בתי המשפט, נציגי המשרד לביטחון פנים, משרד המשפטים, נתיב, המשרד לקליטת העלייה, משרד החינוך, מכון ”עתים”, הליגה נגד השמצה ויו”ר עמותת ”דמיר”.

חה”כ פרופ` מיכאל נודלמן, יו”ר הוועדה: ”ראיתי בעצמי באינטרנט מקרה ששני צעירים התנפלו בפתח-תקווה על אדם בקריאה ”הכה את היהודונים”. – גם אם מדובר במקרה בודד לא ניתן לעבור עליו לסדר”. חה”כ קולט אביטל הלינה כי עבודת המשטרה חלקית ביותר ותבעה מן המשטרה להעמיק את בדיקת היקף תופעת האנטישמיות גם באתרי אינטרנט – בהם התופעה נפוצה, ולהתייחס לתחקיר שערך כתב עיתון הארץ, מוטי כץ.

היא קראה ללשכת הקשר –נתיב: ”להפיק מאתרי האינטרנט רשימת שמות החברים בארגונים נאו-נאציים ואנטישמיים ולמנוע מתן אישור עליייה ע”פ סעיף 2 לחוק השבות, המונע עלייה של מי שפועל נגד העם היהודי”.

רפ”ק ענת יקיר-בלום, ראש חוליית פשיעה במטה הארצי: ”בעקבות ישיבה קודמת בוועדה בנושא הוצאנו צי”ח לכלל היחידות בארץ ולנציגי המשטרה ברוסיה ובדקנו תיקים שנפתחו. לדעתנו מדובר במקרים בודדים ולא בתופעה. היא דווחה לוועדה על מקרה אחד מספטמבר 2006 בו נער יוצא חב”מ המגדיר עצמו כאנרכיסט ולא כנאו-נאצי, כשאותר ע”י חוקר מחשבים, נחקר בגין חילול מקומות קדושים והתעללות בבעלי חיים. התיק הוגש לפרקליטות.

מר זלמן גילצ`לסקי, יו”ר עמותת ”דמיר” המפעיל אתר pogrom.org.il העוקב אחר המתרחש בישראל: ”מאז 2005 חלה התדרדרות משמעותית בישראל: אזרחים מותקפים מדי יום ע”י אנטישמים. לדוגמה: אנטולי לוין הוכה בישראל ע”י גלוחי ראש באלות ללא סיבה וברור כי פעילות זו הועתקה מפעילות דומה ברוסיה”. הוא ציין כי פעילות כזו מצולמת בוידיאו לעיתים ומופצת באתרי האינטרנט.

הוא אף דווח כי באתר ynet פורסם בכתבה שכותרתה ”בתל-אביב קראו לי יהודיה מלוכלכת” גם סרטון המעיד על תקיפה על רקע אנטישמי שצולם בסמוך לשוק הכרמל בת”א.

השופט אלון גילון, סגן מנהל בתי המשפט: התייחס לסעיפים בחוק העונשין ובהם סעיף 13 וסעיף 144, היכולים לסייע לענישה בגין אנטישמיות ועבירות נגד העם היהודי. הוא הציע לפרסם כי יש להפנות תלונות על אנטישמיות למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ולרמ”ח תביעות במטה הארצי של המשטרה.

להלן מסקנות הוועדה:

ממידע שהוצג בפני הוועדה בישיבתה היום התרשמה הוועדה כי המשטרה לא אספה מידע בצורה מקיפה: לא כללה מידע מאתרי אינטרנט לדוגמא להלן קישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3362657,00.html, בו כתבה בנושא: ”בת”א קראו לי יהודייה מלוכלכת” המתארת ארוע אנטישמי שארע בת”א, כולל סרטון המעיד על תקיפה על רקע אנטישמי שצולם בסמוך לשוק הכרמל בת”א (הסרטון הורד מאתר format18.org, שהינו אתר ניאו-נאצי רוסי).

לפיכך קוראת הוועדה לשר לביטחון פנים להורות למשרדו:

א. לערוך עבודה מקיפה ולשוב לוועדה במושב הבא של הכנסת, עם כל הנתונים בדבר היקף תופעת האנטישמיות והגזענות במדינת ישראל, כולל בדיקת התופעה באתרי האינטרנט.

ב. לפנות לעמותת ”דמיר” העורכת מעקב אחר גילויי אנטישמיות וגילויים ניאו-נאציים בישראל. העמותה דווחה לוועדה כי היא מוכנה להעמיד את כל החומר שברשותה לידי המשרד לבטחון הפנים.כתובת אתר העמותה pogrom.org.il

ג. לפרסם בתקשורת ובאתר האינטרנט של המשטרה כי תלונות על מקרים אנטישמיים, יש להגיש לרמ”ח תביעות במטה הארצי וכן למשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

הוועדה קוראת לכנסת לזרז קידום יוזמות חקיקה למניעת אנטישמיות בישראל של חה”כ מרינה סולודקין משנת 2000, של חה”כ זבולון אורלב משנת 2006 ושל חה”כ קולט אביטל משנת 2007. "

*הערת POGROM: ח"כ קולת אביטל יזמה את הישיבה הנ"ל לאחר שהתראיינה על ידי כתב "מעריב" מוטי כץ.

בראיון

גב' אביטל נשאלה בדבר העדר התייחסות לגילויי אנטישמיות וניאו-נאציזם בישראל שעומד בסתירה עם החלטות ישיבות ועדת העלייה והקליטה שהתקיימו ב-14/06/2005 וב-20/07/2005(אז גב' אביטל הייתה יושבת ראש של הועדה הנ"ל).

דובר הכנסת
2007 Mar 28

כתבות נוספות בקטגוריה זאת

היום הלאומי לליצנות

ב-27.01.05 מציינים שנית היום הלאומי של מאבק באנטישמיות (יום שחרור אושוויץ).המפעל החשוב הזה אורגן ע"י המשרד לענייני ירושלים והתפוצות, בראשותו של השר נ.שרנסקי אשר ללא לאות הולך ומעלה רעיונות מתוחכמים בנושא האנטישמיות .

זלמן גיליצ'נסקי
2005 Jan 30
אנטישמיות בטירונות

ב – 14.02.2005 ב"מעריב" פורסמה כתבה של אסנת שוסטק "אנטישמיות בטירונות". הכתבת מדווחת על גילויי אנטישמיות רבים בבסיס צה"ל מחווה אלון: ...

אסנת שוסתק
2005 Feb 14
השואה בנוסח מדינת ישראל 2005 - ארגונים ניאו נאציים וריסוסי צלב קרס

משטרת באר שבע עצרה נער בן 16, שריסס צלבי קרס ברחבי העיר. הנער אמר לחוקר המשטרה שהיטלר גאון כי הוא הצליח לעשות מה שלא הצליחו לפניו.

לפני שבוע בערב ביקורו של נשיא רוסיה פוטין (27.04.2005) עיתון "וסטי" פירסם ידיעה על מעצרו של נער חייפאי בגין אותה עבירה - ריסוס צלבי קרב על קירות מבנים. כזכור, נושא אנטישמיות ברוסיה עמד על הפרק במו"מ בין אנשי הממשל הישראלי לבין נשיא רוסיה. ( לאור גילוי אנטישמיות בארץ, דאגתה של ישראל הרישמית מאנטישמיות ברוסיה נראית העמדת פנים עלובה )

ב-18.03.2005 דיווח עיתון "כל העיר" על ריסוס צלב קרס שהשאירו פורצים על קירות דירה בשכונה ירושלמית פסגת זאב. בעלי הדירה (שהם בעצמם עולים) חושדים בנערים דוברי רוסית שמתאספים ליד ביתם לשתית וודקה.

ynet.co.il
2005 May 4

מכתב מחיפה

שלום לך, מר זלמן גיליצ'ינסקי! אני מחיפה וכמעט כל יום מופיעים צלבי קרס מרוססים על כל מיני מקומות בעיר, מקרים כאלה לא הועלו בתקשורת ארצית, רק בעיתון חיפאי מקומי. לפני שנה אני בעצמי ראיתי הרבה צלבי קרס מרוססים בחיפה, בכתובת רח' ירושליים , 13, למי שלא יודע זוהי כתובתו של ארגון שפועל למען ניצולי השואה, וזה היה בערב יום השואה 2004, נשים קשישות שמתנדבות בארגון זה באו בבקר לשם והזדעזעו ממה שראו...

ד. (חיפאית)
2005 May 6
משטרת ישראל נאלצת להגיב.

המשטרה עצרה את החייל, עולה מרוסיה בן 20, בערב יום השואה. החייל הכריז כי הוא שונא יהודים וחשף את זרועו, עליה מקועקע צלב קרס.

המשטרה עצרה אתמול (רביעי), ערב יום השואה, חייל צה"ל החשוד בהשתייכות לארגון ניאו-נאצי. שוטרים של מרחב שומרון חשדו כי החייל מחזיק ברשותו סמים ועצרו אותו. על גופו של החייל נמצא חומר החשוד כסם מסוג הרואין .

חדשות נענע
2005 May 5
מכתב גלוי למפכ"ל המשטרה: הפעילות הניאונאצית בישראל

... ברעיון איתך בעקבות פרשת "פטרול 36" , אשר שודר בערוץ 10 , אמרת "אין לי ספק שבזמן הקרוב נגיע לקבוצה אחרת". אכן, לפרסום על פעילות "הפטרוליסטים" קדמה שורה ארוכה של תקריות בעלות אופי ניאונאצי מובהק: ריסוס צלבי קרס, חילול בתי כנסת ובתי קברות, תקיפות אזרחים על רקע גזעני, הקמת אתרי אינטרנט ניאונאציים-ישראלים וכד'. כבר משנות ה-90 של המאה שעברה ארגוננו החל עורך מעקב אחרי גילוי אנטישמיות וניאונאציזם בישראל ...

עמותת "דמיר"
2011 Mar 3
תשובה מלשכתו של מפכ”ל המשטרה

כחודשיים לאחר שפירסמנו מכתב גלוי הפונה למפכ”ל משטרת ישראל, התקבלה תשובה מלשכתו...

עמותת "דמיר"
2011 May 2
אנטישמיות בישראל - ממצאי התחקיר

עולים רבים, לאחר עליתם, גילו בתדהמה כי הם נתקלים באותן פגיעות והשפלות על רקע אנטישמי, מצד הלא יהודים שהגיעו ביחד אתם מארץ מוצאם, שמהן הם ברחו ממדינות חבר העמים.

זלמן גיליצ'נסקי
2000 Dec 30
"נוער היטלר" - הסניף הישראלי

בשקט בשקט הוקמה פה תנועה ניאו-נאצית ענפה, שבה חברים עשרות צעירים מחבר העמים שדוגלים בהשמדת היהודים. בחוק, אגב, זה לא נחשב עבירה

קשה להאמין, אבל עשרות צעירים שעלו בשנים האחרונות ממדינות ברית-המועצות לשעבר ייסדו בישראל ארגון ניאו-נאצי המקיים מפגשים חשאיים, מעריץ את אדולף היטלר ודוגל בהשמדת העם היהודי.

אורי יבלונקה, "מעריב"
2005 May 31
"הייל היטלר" ברחובות חיפה

תושבים רבים בחיפה התלוננו: נערים גלוחי ראש קראו לעברנו קריאת תמיכה בתנועה הנאצית.

rotter.net
2005 Jun 1
צלב-קרס, פוטין, כנסת

ועדת העליה, הקליטה והתפוצות בראשות קולט אביטל , דנה ב-14/06/2005 בנושא: תנועות ניאו-נאציות בקרב עוליםבישראל. הנושא מוזר, אולי אף אבסורדי – הרי מדובר בפרלמנט של מדינה, אשר הוקמה כתוצאה משואת היהודים, שבוצעה על ידי הנאצים...

זלמן גיליצ'נסקי
2005 Jun 24
מכתב גלוי לשר הביטחון, מר שאול מופז

...מה תהא מדיניותו של צה"ל בקשר לצעירים העומדים להתגייס או מגויסים כבר, שפוגעים בזכר השואה ומביעים אהדה לשלטון הנאצי ול"פתרונו הסופי" של השאלה היהודית?...

עמותת "דמיר"
2005 Nov 23
גלוחי הראש הגיעו לישראל

"הוא מוכן להלחם למען חירותה של אירופה
ויידע להגן על הגזע הארי
כמה שפוחדים ממנו ז'ידים ועבדים נירצעים,
פריירים, קומוניסטים והומואים. . ."

העתון"נובוסטי ניידלי" מודיע כי השיר דלעיל פותח את הקלטת "גלוחי הראש באים- 1 ", השיר נקרא "שטורמוביק" ( כינוי ברוסית לאנשי פלוגות הסער של האס.אס.-הערת המתרגם) ואת הקלטת ניתן לרכוש היום ברבות מהחנויות המוכרות ספרים רוסיים בישראל.

זלמן גיליצ'נסקי
2004 Mar 21
פנייתה של סופה גוצו

האבסורד והזוועה חוגגים - האנטישמיות , שממנה ברחנו, "עשתה עליה" לישראל. אני יודעת שהמיקרה שלי אינו יחיד...

סופה גוצו
2003 Jun 6
עדכון בעניין גלויי אנטישמיות בישראל בשנת 2004

-אתר האינטרנט הניאו-נאצי הישראלי.

פרקליטות המדינה הודיעה לנו כי בהתאם להנחיותיה משטרת ישראל פתחה בחקירה ( עוד לפני כשנה וחצי ). חקירה זו הסתיימה זה מכבר וממצאיה הועברו לבחינתה של הפרקליטות . עם סיום החקירה אישר היועץ המשפטי לממשלה הגשת כתב אישום נגד האדם שהקים וניהל את אתר האינטרנט http://pogrom.org.il/israelnazi.htm שבנדון בגין ביצוע עבירה של פרסום הסתה לגזענות, הסתה לאלימות או לטרור, איסור הכחשת השואה, איסור פרסום אהדה לפשעי הנאצים, ופגיעה בכבוד דגל המדינה או סמלה. כתב האישום הוגש זה מכבר בבית משפט השלום בחיפה.

-לגבי אירוע תקיפה בתל אביב (18.07.03) בו קבוצת צעירים מקושטים בסמלים נאציים הכתה אזרח שמחה על לבושם(האזרח הובא לטיפול נמרץ עם חבלות קשות), הודיעה לנו הפרקליטות כי גם בעניין זה נערכה חקירה מקיפה, אולם החשודים לא אותרו.

המכתב מהפרקליטות חתום בשם שי ניצן , משנה לפרקליט המדינה.

01.12.04 - נגרם נזק כבד לבית כנסת בשכונה הירושלמית נווה יעקב (רח' אביר). כלי התקשורת הישראלים לא התייחסו לאירוע כלל. דבר שעומד בסתירה משוועת עם מעקב קפדני כלפי אירועים כאלה בחו"ל.

ממשיך לפעול אתר אנטישמי ישראלי – "המרכז הלאומי הרוסי" www.rusnatcentre.nm.ru/index2.htm , ראה למטה

-במהלך שנת ...

זלמן גיליצ'נסקי
2004 Dec 31
למחוץ את היהודונים, יחי גלוחי ראש

"צריך למחוץ את הגטאות של היהודונים, מלחמת הדם בשם הגזע, בשם העם"; "ראשים עומדים במקום, איפה שתלו את הז'ידים (כינוי גנאי ליהודים - מ.א) והכושים לידם"; "צא החוצה, חלאה מלוכלכת, הנה בא הסדר החדש, הכוחות האריים לא ימתינו עוד".

מריאנה אוליצקי
2003 Jun 13
החייל הניאו-נאצי יישאר בצה"ל

העונש שקיבל חייל שהקים אתר אינטרנט מכחיש שואה: עבודות שירות וסיור במחנות השמדה בפולין.

חייל גבעתי שהקים את אתר האינטרנט הניאו-נאצי הראשון בישראל, נידון השבוע ל-200 שעות שירות בלבד לתועלת הציבור...

אלי ברדנשטיין
2005 Sep 23
אנטישמיות בישראל – סיכום שנת 2005

שנת 2005 הביאה את נושא האנטישמיות והניאו-נאציזם בישראל לכותרות מספר פעמים. פרשת החייל ולדימיר טרנורוצקי וריסוס צלבי קרס על קיר בית הכנסת בבאר שבע בזמן חגיגות ה-60 לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ גרמו לציבור לצאת מעט מהאדישות ולגלות עניין בבעייה. עם זאת, יש לזכור כי על כל מקרה שמפורסם ישנם מספר מקרים במטואטאים מתחת לשטיח, וכי פעולותיה העצלות של משטרת ישראל אינן מספיקות...

עמותת "דמיר"
2006 Jan 1
תנועות ניאו-נאציות בישראל

סוגיית איליה זולוטוב, מקימו של אתר האינטרנט הנאצי הישראלי BEI (האיחוד הישראלי הלבן) הסתיימה. נזכיר לקוראים כי ב-21 לאפריל 2003 העיתון "רוסקיי איזרעילטיאנין" (הישראלי מרוסיה) היה ראשון מבין אמצעי התקשורת בישראל שפרסם דיווח על הופעתו של האתר הנ"ל.

זלמן גיליצ'נסקי
2005 Oct 21
בתל אביב קראו לי "יהודיה מסריחה"

הנה תופעה שאף אחת מהרשויות בישראל איננה ששה לעסוק בה. אנטישמיות של גורמים שהגיעו ממדינות חבר העמים, ורואים במילה "יהודי" קללה לגיטימית. מספר התקריות עולה, צלבי קרס מופיעים בבתי כנסת - אבל בישראל מעדיפים לחשוב ש"אנטישמיות" זה משהו שקורה אצל הגויים. כמה עולים ותיקים מסבירים למה הגיע הזמן שנתעורר...

יעל ברנובסקי
2007 Feb 9
מי מפעיל אתרים אנטישמיים? ישראלים

..בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהיקף הפעילות האנטישמית בישראל. לפי נתונים שנאספו בידי עמותת "דמיר" לנפגעי אנטישמיות, ב-2006 דווחו לפחות כשישה מקרים של הרס מצבות, חילול בתי כנסת, ריסוס כתובות גרפיטי עם צלבי קרס ומסרים אנטישמיים. אך הוונדליזם אינו הצורה היחידה של פעילות אנטישמית בישראל...

מוטי כץ
2007 Feb 27
כולם מתעלמים מהניאו-נאצים: המשטרה, הכנסת וגם התקשורת

17 שנה עוקב זלמן גליצ'נסקי אחר הניאו-נאצים בישראל, אך מפעלו זוכה להכרה רק בחו"ל. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהיקף הפעילות אנטישמית בישראל בקרב יוצאי חבר העמים...

מוטי כץ
2007 Mar 2
ח"כ אביטל: אגיש הצעת חוק האוסרת שימוש בסמלים ניאו-נאציים בישראל

...בעקבות הפרסום ב"הארץ" בכוונתי להגיש את הצעה שוב. התופעה ידועה לי, אם כי איני יודעת מה ממדיה. במהלך הישיבות שקיימנו בוועדת הקליטה והעלייה ביקשנו מהמשטרה להביא נתונים והם לא נענו לבקשה כל פעם מסיבה אחרת...

מוטי כץ
2007 Mar 2
מכתב מראשון לציון

...המקום הוא "מועד לפורענות" לפי דעתי. לפני כשנה ציירו כתובות גרפיטי של צלבי קרס על דלת בית הכנסת...

י.
2007 Apr 17
החתונה הסתיימה בתחנת המשטרה

תוך כדי חקירה נכחה בתחנת המשטרה גם אשתו של העצור, בת 43 שאף היא הייתה שיכורה מהחתונה. זו, החלה לטענת המשטרה, להתפרע ולקלל את ראש משרד החקירות פקד איליה דביירין ואת השוטרים וכינתה אותם "יהודים מסריחים"...

טל שמש
2007 Apr 16
נוער עולה לא-יהודי נדחף לפשע

בערב הם מתכנסים, חבורה של כעשרה נערים, לבילוי לילי: הם עונדים צלבים, מצמידים צלבי קרס לזרועותיהם ויוצאים לתהלוכה בשכונה. לפעמים הם מושכים את תשומת הלב כשהם צועקים במלוא הקול "מוות ליהודים". לעתים הם מסתפקים בציור צלב הקרס על קירות בית הכנסת השכונתי.

ראלי סער
2000 Feb 4
החייל שעלה מצרפת נפל קורבן לאנטישמיות בצה"ל

החייל עלה בגלל אנטישמיות וחלה בסוכרת לאחר שחיילים בבסיס ציירו צלבי קרס וקראו "הייל היטלר". בגלל המחלה הוא שוחרר לאחר שישה חודשי שירות בלבד. עתה הוא תובע את משרד הביטחון...

יוסי יהושוע וראובן וייס
2007 Apr 22
שוב צלבי קרס בפתח תקווה (מכתב ל-POGROM)

בערב אמש הלכתי עם חברתי למרכז העיר, לשבת בכיכר המזרקה ולפטפט, והופתעתי לגלות שכל הכיכר רוססה בצלבי קרס, אס.אס., 14/88 (קוד של ניאו-נאצים) ושאר זבל..

ד' מפתח-תקווה
2007 Jun 15
המשטרה תחקור מי צייר צלבי קרס וביצע פוגרום בפינת החמד באשדוד?

...פינת ישיבה מוצלת הניצבת לה מול כיכר קטנה עטוית פרחי נוי, הפכה בן לילה לזירת הריסות כאשר ספסליה השבורים מפוזרים לכל עבר ועל עמודי הפרגולה מרוחים צלבי קרס וכתובות משחיתות .

רות מזרחי
2007 Jun 24
וידאו: התקיפה הניאו-נאצית ליד שוק הכרמל בתל אביב

לפי המסורת של הניאו-נאצים הרוסים, התקיפה צולמה על ידי התוקפים עצמם והוצג במשך כמה שבועות באתר הנאונאצי הרוסי FORMAT18. התוקפים הנם חברי החוליה הניאו-נאצית מפתח-תקוה.

עמותת "דמיר"
2007 Sep 3
נעצרו חברי חולייה ניאו-נאצית בישראל

תשעה עולים חדשים נעצרו בחשד לקיום כת ניאו נאצית במרכז הארץ. מנהיג החבורה , מפתח תקווה חשוד כי הפיץ את תורתו של היטלר הן ברמה האידאולוגית והן בצורה מבצעית...

אוהד לוביאניקר, .local.co.il
2007 Sep 8
חייבים לשנות את מדיניות ההגירה

...ישנם כמה מאות של פעילים ניאו נאצים ועוד כמה אלפים של אנשים שתומכים בתנועות האלה באופן פסיבי. "אחרי שקיימים פה תאים ניאו נאצים ויש תקיפות על רקע אנטישמי, נשאלת השאלה מהי זכות הקיום של מדינת ישראל. הקמת המדינה הייתה תשובה לאנטישמיות בכלל ולשואה בפרט...

שרית גנץ
2007 Sep 17
ניאו-נאצים בישראל: לא תופעה חדשה (וידאו)

"דמיר": שנים רבות התרענו בפני הרשויות. טאטאו את התופעה תחת השטיח.

ערוץ 10
2007 Sep 19
דברי הימים של ניאו-נאציזם בישראל ( 2006-07)

דיווחים מכלי תקשורת על פעולות ניאו-נאציות בישראל במהלך השנים 2006-07

עמותת "דמיר"
2007 Sep 5
העדויות: צלב קרס בבית-הספר, מין בבית-קברות

"כולם ידעו שהם נאצים, אבל הם אף פעם לא נתפסו", מספרים היום (א') ל-ynet תלמידים בבית הספר התיכון "אחד העם" בפתח-תקוה, שלמדו בחטיבת הביניים עם כמה מחברי התא הניאו-נאצי, לכאורה, שפעל בעיר. לדברי התלמידים, הצעירים נהגו לצייר צלבי קרס בבית-הספר, ואף לקיים יחסי מין בבית הקברות בעיר...

מורן זליקוביץ'
2007 Sep 9
כתב האישום: רצו לשמור על הגזע הלבן עד המוות

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שמונה צעירים, בהם שלושה קטינים, הנאשמים שהיו חברים בתא נאו-נאצי. השמונה נאשמים בעבירות של תקיפה, הסתה והחזקת פרסום גזעני. אחד הנאשמים, אלי בוניאטוב בן 19 מפתח תקווה, מואשם גם בתקיפה הגורמת לחבלה ובאיומים...

ורד לוביץ'
2007 Sep 11
נאצים על פי חוק השבות

פתיחתו של אתר ניאו-נאצי ראשון בישראל היא שיא בהתגברות האנטישמיות בקהילת הדוברים רוסית. החרדה מן הסכנה הדמוגרפית דוחפת להעלאתם של גורמים עוינים, ובלבד שאינם ערבים.

לילי גלילי
2003 May 23
"פטרול 36" (וידאו)

מה היו פעילותה של "פטרול 36" והשקפת עולמה ניתן ללמוד מסרטוני וידאו שצילמו חבריה בעצמם...

עמותת "דמיר"
2007 Sep 30
הותקף ע"י נאצים בישראל (וידאו)

"לא האמנתי שזה יקרה בארץ...המכות היו ממש חזקות, הם רצו להרוג אותי", כך מספר אחד הקורבנות למעשי אלימות מצמררים של ניאו-נאצים בארץ...

שרה בק
2007 Oct 1
ניאו-נאצים בצה"ל -לשכת הרמטכ"ל מכחישה

...פרשת הניאו-נאצים והאנטישמים בישראל אינה חדשה, אך רק לאחרונה היא מתחילה לקבל את תשומת הלב, לה היא ראויה. מה שמדאיג במיוחד – רבים מתומכי היטלר שירתו בצה"ל, עדיין משרתים או ישרתו בקרוב...

עמותת "דמיר"
2008 Feb 14
המנהיג הנמלט (וידאו)

...בוגטיך ברח לחו"ל "מתחת האף" של משטרת ישראל. ייתכן שהרשויות הישראליות אפשרו לו לברוח. הרי מעצר של חייל צה"ל- פעיל ניאו-נאצי היה נשמע יותר מדי מזעזע. לא ידוע שישראל ביקשה את הסגרתו...

עמותת "דמיר"
2008 Mar 24
תוכנית הטלוויזיה הישראלית על "פטרול 36" (וידאו)

תוכניתו של רינו צרור מערוץ 2 של הטלויזיההישראלית. כאן מתראיינים גם עורכי דינם והוריהם של הניאו-נאצים מ "פטרול 36"

עמותת "דמיר"
2008 Jan 31
כתב האישום של חברי ההתארגנות הניאו-נאצית הישראלית "פטרול 36"

לראשונה אנו מפרסמים את הנוסח המקורי של כתב האישום של "פטרול 36" . כידוע, לאחר עסקאות הטעון עם הנאשמים, מספר סעיפים נמחק. מתן גזר הדין צפוי ל-22/06/2008...

עמותת "דמיר"
2008 Jun 19
"המלחמה שלנו"

...הסרט צולם לאחר משפטם הראשון של "הפטרוליסטים". אז הורשעו שלושה מהם: אריק בוניאטוב, איליה בונדרנקו ורוסטיסב בוגוסלבסקי (האחרון נעצר במאי 2007 לאחר שביצע שני מעשה רצח ועתה מחכה לגזר דינו). שלושתם בוגרי "אחד העם".

עמותת "דמיר"
2008 Jun 20
"תופעות של גילויי אנטישמיות בקרב עולים חדשים" -דיון בכנסת (וידאו).

27.05.2008 בפעם רביעית מתנהל בוועדת העליה והקליטה של כנסת ישראל דיון בנושא: "תופעות של גילויי אנטישמיות בקרב עולים חדשים". הפעם לראשונה הושמע דיווח של המשטרה בנושא. בפעמים הקודמות המשטרה הכחישה את קיום תופעות האנטישמיות והניאו-נאציזם בישראל.

עמותת "דמיר"
2008 Jun 27
הודעת דובר המשטרה - פרשיית "צלבי הקרס":

...חברי הקבוצה, שעד כה מונה תשעה עצורים , פעלו ליישם ולהפיץ את תורתו של היטלר במדינת ישראל, תוך קיום קשרים , עם קבוצות נאו-נאציות בחו"ל וניסיון לחקות את מעשיהם...

עמותת "דמיר"
2007 Sep 17
צלבי קרס בבית הכנסת המרכזי בפתח תקוה

מתפללים שהגיעו הבוקר (יום ה') לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון בפתח תקוה נדהמו לגלות שאלמונים פרצו במהלך הלילה למקום וריססו צלבי קרס על קירות המבנה, ארון הקודש ועל הריהוט בבית הכנסת. שוטרים שהוזעקו למקום פתחו בחקירת האירוע. בתחילת חודש מרץ רוססו צלבי קרס על קירות בית כנסת אחר בעיר.

ynet.co.il
2006 May 4

© 2002-2015 Pogrom.org.il
כל הזכויות שמורות.
email:
נייד: 054-4-691-955

החלפת קישורים
Fair.ru Ярмарка путешест